Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Korty w Parku Bródnowskim do likwidacji. Tenisiści stają w ich obronie

Dodano: 2017-05-02 20:13:12
fot. pixabay
fot. pixabay

Ratusz chce je zlikwidować i wybudować w tym miejscu sensoryczny plac zabaw. Korty tenisowe w Parku Bródnowskim, bo o nich mowa, mają jednak swoich entuzjastów. Właśnie powstała petycja w ich obronie.

Korty tenisowe powstały na Bródnie ponad trzydzieści lat temu, jako społeczna inicjatywa na miejskich gruntach. Nie było to nic innego jak samowola budowlana. Kilka lat temu gruntem zainteresowało się miasto i przejęło zaniedbane korty. Przekazano je pod zarząd VIII Ogródka Jordanowskiego i miały być wówczas udostępnione dla wszystkich mieszkańców. Coś poszło jednak nie tak i korty jak stały puste, tak stoją wciąż. Wstęp na nie blokuje brama i kłódka.

Na początku roku zapadła decyzja o likwidacji kortów na rzecz powiększenia sąsiadującego z nimi placu zabaw. Dodatkowo ma tam powstać ogród sensoryczny o terapeutycznym działaniu, który oprócz zapewnienia pola do zabawy, ma oddziaływać również na zmysły najmłodszych. Skorzystać z niego będą mogły także niepełnosprawne dzieci, bowiem mają pojawić się tu specjalnie przystosowane huśtawki.

Tenisiści stanęli jednak w obronie obiektu i stworzyli petycję, w której proszą o zachowanie kortów. Można ją znaleźć tutaj. Dodają, że w Parku Bródnowskim nie brakuje miejsca na nowe place zabaw. Miasto na razie planów nie zmienia, a planowana likwidacja kortów rozpocząć ma się na kilka miesięcy.

im

Podziel się:

netgraf.pl