Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Na pierwszy ogień "Mały książę". Ruszyły egzaminy ósmoklasistów

Dodano: 2019-04-15 14:00:00
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

15 tysięcy warszawskich uczniów przystąpiło do pierwszego w historii egzaminu na koniec ósmej klasy. 

Podczas pierwszego dnia egzaminów ósmoklasiści zmierzyli się z językiem polskim. Lektury, które pojawiły się w arkuszach to m.in "Quo Vadis", "Mały książę" czy "Syzyfowe prace". Zaraz po zakończeniu testu, nasza reporterka rozmawiała z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 210 na Woli.

- Jak relacjonowała większość, najtrudniejsze było napisanie wypracowania. Część z nich nie do końca znała treść wszystkich lektur. Z kolei zadania zamknięte w ogóle nie sprawiły im trudności. Pytani o to, czy sami przygotowywali się do egzaminów, czy może z pomocą korepetytorów, odpowiedzi były bardzo różne. Wszyscy jednak starali się do ostatnich godzin powtarzać obowiązkowy materiał - relacjonowała.Jutro uczniowie zmierzą się z matematyką. Zapytaliśmy jakie są ich nastroje w związku ze ścisłym egzaminem?

Egzamin ósmoklasisty w tym roku odbywał się po raz pierwszy. Jest to konsekwencja likwidacji gimnazjów przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Pomimo trwającego strajku, organizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego, egzaminy odbyły się bez zakłóceń w całej Polsce. Dziś ósmy dzień strajku. 

az 

Podziel się: