Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Urzędnicy na razie mówią 'nie' imprezom na Saskiej Kępie

Dodano: 2019-05-10 16:25:36
fot. Hocki Klocki/nad Wisłą (Facebook)
fot. Hocki Klocki/nad Wisłą (Facebook)

Wygląda na to, że nieprędko na Saskiej Kępie pojawi się namiot z imprezami.

Taki obiekt miałby stanąć w okolicach dawnych basenów przy Wale Miedzeszyńskim, na wysokości ul. Zwycięzców. Wnioskują o to m.in. właściciele jednego z klubów, który do tej pory działał na bulwarach. Chodzi o Hocki klocki, którego w tym sezonie na prawym brzegu Wisły już nie zobaczymy. 

Obawy o hałas

O tym, że na Saskiej Kępie może zadomowić sie projekt o nazwie "Lunapark" już informowaliśmy. Jednak opór mieszkańców może zniweczyć te plany.

- Oni skarżą się już dzisiaj na hałas dobiegający z bulwarów. Woda niesie dźwięk - szczególnie te dźwięki rytmiczne, powtarzające się, takie które zakłócają ciszę nocną. Już dzisiaj słychać je z lewego brzegu, więc między bajki możemy włożyć, że to będzie słyszane tylko w namiocie - mówi Radiu Kolor Andrzej Opala, rzecznik dzielnicowego ratusza na Pradze Południe. 

Urząd na razie mów "nie"

Na razie urzędnicy nie wydali zgody na postawienie namiotu, bo do urzędu wpłynęły niekompletne wnioski w tej sprawie.

- Oba wnioski zostały odesłane z powrotem do uzupełnienie, gdyż nie ma tam m.in. pozwolenia z Biura Architektury Krajobrazu, bo wpisywałoby się to z krajobraz prawego brzegu Wisły objętego wieloma obostrzeniami - dodaje Andrzej Opola.  

Na razie nie wiadomo, kiedy - i czy w ogóle, "Lunapark" zacznie działać na Saskiej Kępie. 

łj

Podziel się:

netgraf.pl