Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Mobbing w urzędzie dzielnicy? Wiceburmistrz odwołany

Dodano: 2019-05-15 19:34:11
fot. wikimedia
fot. wikimedia

Radni odwołali wiceburmistrza Pragi Północ. Chodzi o medialne doniesienia dotyczące jego pozasłużbowych relacji z urzędniczką. 

Burmistrz dzielnicy Ilona Soja-Kozłowska uruchomiła procedurę przeciwdziałania mobbingowi i molestowaniu seksualnemu w urzędzie na Pradze-Północ. To po medialnych doniesieniach na temat swojego - byłego już zastępcy, Dariusza Wolke. Jak podaje Super Express, jedna z urzędniczek utrzymywała pozasłużbowe relacje z wiceburmistrzem, bo jak twierdzi - ten miał obiecać jej stanowisko.

Radny dzielnicy Praga-Północ Grzegorz Walkiewicz mówi, że o całej sprawie dowiedzieli się z mediów. Dariusz Wolke próbował się bronić. Jak sam stwierdził w rozmowie z SE, kiedy łączyła ich zażyła relacja, nie był jej bezpośrodnim przełożonym.

- Pan burmistrz nie zaprzeczał, że dochodziło do tych relacji - mówi Grzegorz Walkiewicz.

Kobieta bała się o pracę

Jak podaje Super Express, znajomość burmistrza z pracownicą urzędu zaczęła się w 2015 roku. W rozmowie gazety z kobietą, ta przyznaje, że Dariusz Wolke miał często odwiedzać ją w jej pokoju, co było dla niej niekonfortowe. Ta jednak bała się o swoją posadę.

Grzegorz Walkiewicz tłumaczy, że dla niego jest to kuriozalna sytuacja. Jak mówi, Dariusz Wolke nie próbuje się bronić ani przepraszać za całą sytuację. Walkiewicz w rozmowie z naszym reporterem ocenia, że kobieta mogła być ofiarą mobbingu oraz molestowania seksualnego.

- Mamy tutaj prawdopodobnie do czynienia z mobbingiem, ale również z molestowaniem seksualnym - ocenia Grzegorz Walkiewicz.

Radni chcą specjalnej komisji

Radni dzielnicy Praga-Północ poprosili prezydenta Rafała Trzaskowskiego o wszczęście postępowania i powołanie specjalnej komisji, która zajmie się sprawą ewentualnego mobbingu. Ta, miałaby również sprawdzić, czy nie był to odosobninony przypadek.

We wtorek radni odwołali Dariusza Wolke ze stanowiska.

mo

Podziel się:

netgraf.pl