Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Liceum Bednarska na szczycie rankingu szkół przyjaznych LGBTQ+

Dodano: 2019-05-31 14:54:31
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Tegoroczny maturzysta stworzył ranking warszawskich szkół średnich. Kryterium była otwartość uczniów wobec osób LGBTQ+. 

To już drugi taki ranking, który stworzył Dominik Kuc, tegoroczny maturzysta. Na pytania w sieci odpowiadali uczniowie z kilkudziesięciu warszawskich szkół. W badaniu uczestniczyło ponad 4 tys. uczniów. 

- Pytania w ankiecie dotyczyły przede wszystkim tego, jak sami rówieśnicy zachowują się w stosunku do osób LGBT, czy zdarzały się przypadki wyśmiewania kogoś. Były też pytania, jak nauczyciele zdaniem uczniów odnoszą się takich uczniów - mówi Dominik Kuc, pomysłodawca projektu. 

Pierwsze miejsce zajęło Społeczne Liceum Ogólnokształcące Bednarska - szkoła znana między innymi z zatańczenia Poloneza Równości podczas ostatniej studniówki. 

- Tym szkołom, które znalazły się na czele rankingu, trzeba szczególnie pogratulować. W atmosferze takiej niechęci - kiedy słyszymy i czytamy obraźliwe i homofobiczne komentarze, to mimo to te szkoły uważają, że równość, tolerancja i szacunek są wartościami, które należy promować - dodaje Dorota Łoboda, szefowa komisji edukacji w Radzie Warszawy.

Wysokie miejsca w rankingu zajęły także: Wielokulturowe Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kuronia, LXIV LO im. Witkacego i XV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej. 

W Warszawie z tolerancją jest więc nienajgorzej, ale inaczej sytuacja wygląda w całym kraju. W tegorocznym raporcie o równouprawnieniu osób LGBT Polska zajęła przedostatnie miejsce w Unii Europejskiej.

 

ap

Podziel się:

netgraf.pl