Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Konkurs na najładniejszy balkon... nie dla wszystkich

Dodano: 2019-06-11 17:34:44
Fot. Street View
Fot. Street View

Na jednym z żoliborskich osiedli pojawiło się ogłoszenie o konkursie na najładniejszy balkon, rabatę lub przydomowy ogródek. Jest jedno "ale" - startować w nim mogą jedynie "stali" mieszkańcy.

Katarzyna Nejman, która ogłoszenie o konkursie znalazła na swojej klatce schodowej, zaczęła się zastanawiać, czy wyłączając niektórych mieszkańców z sympatycznego poniekąd konkursu - można tworzyć więzi społeczne.

Adresowany jest tylko do stałych mieszkańców, wyłącza ludzi mieszkających tam tymczasowo czy wynajmujących mieszkania. Zaskoczyło mnie to trochę, bo tych drugich jest znacznie więcej. I popatrzyłam na te puste balkony i pomyślałam, że to na pewno nie poruszy nas do tego, żeby coś zrobić z tym osiedlem - mówi naszemu reporterowi Pani Kasia.

Nie lubią słoików?

Oburzeni zapisem w regulaminie są także inni mieszkańcy osiedla Żoliborz III. - Jestem takim samym mieszkańcem tego terenu, jak każdy inny, bez meldunku. Ktoś tu nie lubi słoików - słyszymy od mieszkańców.

"Celem konkursu jest poprawa estetyki na naszym osiedlu" - czytamy w ogłoszeniu o konkursie. Dlaczego więc nie mogą w nim uczestniczyć wszyscy mieszkańcy?

- W pierwszej chwili miałam takie wrażenie: my i oni. Czy ktoś tam nie lubi słoików w administracji czy są inne podstawy, żeby tak dzielić? - pyta Pani Kasia.

Z Radą Osiedla, która konkurs organizuje, od kilku dni próbował się skontaktować się nasz reporter, ale bez skutku. Za to z informacji do jakich dotarł wynika, że symboliczne nagrody w konkursie są finansowane ze składek członków spółdzielni. To mogłoby wyjaśniać, dlaczego w konkursie pojawił się wspomniany zapis. 

I tak w mocy pozostaje pytanie, czy konkurs, którego celem jest upiększanie wspólnej przestrzeni, nie powinien sąsiadów bardziej łączyć niż dzielić.

mo/ek

Podziel się:

netgraf.pl