Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Ciche, lżejsze, niskopodłogowe. Umowa na nowe tramwaje podpisana

Dodano: 2019-06-12 18:01:16
fot. Transport Publiczny
fot. Transport Publiczny

Po długich bojach Tramwaje Warszawskie podpisały z korańską firmą Hyundai Rotem umowę na dostawę 213 tramwajów. 

Po długim procesie przetargowym, firma Hyundai Rotem w końcu podpisała umowę z Tramwajami Warszawskimi na nowe tramwaje dla stolicy. Koreańczycy wygrali m.in. z ofertą proponowaną przez bydgoską Pesę. Hyundai zaproponował cenę niższą o 500 milionów złotych.

- Miliard osiemset pięć milionów. 123 sztuki. Biorąc pod uwagę, że w tej chwili po ulicach jeździ około 500 tramwajów, to jest to olbrzmia zmiana zmiana jakościowa - mówi Robert Soszyński, wiceprezydent miasta.

Zdecydowana większość pojazdów będzie obsługiwać nowe trasy. 

- Podpisaliśmy umowę na dostawę 123 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. Większość z nich będzie kursować po nowych trasach, między innymi na Wilanów, na Gocław, na ulicę Kacprzaka - mówi Wojciech Bartelski, prezes Tramwajów Warszawskich. 

Wojciech Bartelski zapewnia również, że nowy skład ma być nie tylko nowoczesny, ale i ekologiczny. 

- Tramwaje będą ciche, będą zużywały mniej prądu i szyn, są lżejsze i nie będą generowały spalin - dodaje Wojciech Bartelski. 

Nowymi tramwajami pojedziemy za niecałe dwa lata. Przy okazji podpisania umowy Hyundai Rotem zapowiedział też otwarcie oddziału w Warszawie dla obsługi rynku europejskiego. 

ap

Podziel się: