Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Krótsze lekcje w szkołach. Wszystko przez upały

Dodano: 2019-06-13 08:09:27
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Kolejne warszawskie szkoły z powodu upałów, skracają zajęcia lekcyjne. 

Wczoraj takich placówek było prawie 120, dziś dołączy do nich kolejnych trzydzieści. To m.in. Liceum im. Władysława Reymonta na Bielanach, Szkoła Podstawowa przy ul. Gubinowskiej w Wilanowie, czy Szkoła Gastronomiczna w Śródmieściu.

Wszędzie tam lekcje trwają 30 minut - krótsze są też przerwy. W wielu z nich krótsze są teżprzerwy. Przypomnijmy, dyrektor placówki w razie potrzeby, może nie tylko skrócić zajęcia, ale też całkowicie je odwołać. Jak mówi zastępca rzecznika prezydenta Warszawy Ewa Rogala, dziś ponad 150 szkół mogło skrócić zajęcia:

- Lekcje mogą być skracene, mogą być nawet częściowo odwoływane ze wzgledu na upały - mówi Ewa Rogala.

Nie wszystkie szkoły odwołują zajęcia

86 Liceum Ogólnokształcące im. "Batalionu Zośka" nie skraca zajęć uczniom. Ze wzgledu na to, że w szkole jest mniej uczniów po maturach ,można prowadzić zajęcia w salach, w których jest chłodniej. Dyrekotrka liceum znalazła sposób, aby ulżyć młodzieży w te upały. Niektóre zajęcia organizowane są w klimatyzowanej sali teatralnej:

- Sala teatralna, w której są lekcje, jest klimatyzowana i można w niej pomieścić ponad 100 osób - mówi dyrektorka liceum.

Prócz sali, do dyspozycji uczniów oddane jest źródełko z wodą, gdzie każdy może ugasić pragnienie. Ci, spytani o to, jak sobie radzą w taki upał, mówią wprost, że jest ciężko:

- Jest ciężko, ale nasza szkoła jest dosyć fajnie skonsturowana, bo przy otwartych oknach jest przeciąg - mówi jeden z uczniów.

Upał nie odpuszcza

Żar w Warszawie utrzyma się do końca tygodnia. W czwartek na termometrach 33 stopnie Celsjusza, w piątek 30, podobnie sobotę, a w niedzielę po raz kolejny 33 kreski. W kolejnych dniach trzeba się liczyć z burzami, które mogą być gwałtowne. 

łj

Podziel się: