Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Strażacy narobili dymu! Ostatnie testy nowego metra

Dodano: 2019-06-18 18:05:04
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Choć wszystkie systemy bezpieczeństwa na nowych stacjach metra działają sprawnie, to na otwarcie nowego odcinka jeszcze poczekamy. 

To były ostatnie testy nowo wybudowanych stacji metra Targówek Mieszkaniowy, Trocka i Szwedzka. Na tej ostatniej strażacy przeprowadzili manewry ewakuacyjne i pokazową próbę zadymiania stacji.

- Ćwiczenia mają na celu pokazanie, jak działają systemy. Mamy system sygnalizacji pożaru, który wykrywa zadymienie. W przypadku ewakuacji, mamy komunikat dźwiękowy mówiący o tym, że należy opuścić stację - mówi Bogusław Majchrzak z warszawskiej straży pożarnej.

Kiedy otwarcie nowych stacji?

Systemy przeciwpożarowe już działają, nie wiadomo jeszcze jednak, kiedy dokładnie pojedziemy metrem na Targówek. Stan techniczny pozwoliłby na otwarcie nowego odcinka już na początku sierpnia, ale służby podległe wojewodzie nie wyznaczyły jeszcze terminu ostatecznej kontroli, a to konieczne do wydania niezbędnych pozwoleń.

- Ułyszałem usprawiedliwienie, że jest mało pracowników w urzędzie województwa mazowieckiego i to uniemożliwia szybsze prace. To słaba wymówka dla kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców Targówka - mówi burmistrz Targówka, Sławomir Antonik.

Urzędnicy wojewody tłumaczą, że do tej pory nie było żadnych kontroli na nowych stacjach metra, bo wciąż trwa analiza dokumentów. Uściślijmy - analiza trwa od ponad miesiąca, kiedy to zakończyła się budowa metra na Targówku. 

ap 

Podziel się: