Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

PILNE! Zaginął 5-letni Dawid. Jego ojciec nie żyje

Dodano: 2019-07-11 10:03:55
fot. KSP
fot. KSP

Stołeczna policja szuka 5-letniego Dawida Żukowskiego, mieszkańca Grodziska Mazowieckiego. 

Jak przekazała policja, wczoraj około 17.00 ojciec zabrał chłopca z domu i odjechał w nieznanym kierunku. Po czterech godzinach, przed 21.00 policjanci dostali zgłoszenie, że ojciec 5-latka nie żyje - zginął potrącony przez pociąg. Do tej pory nie wiadomo, gdzie jest chłopiec. 

"Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że mężczyzna mógł poruszać się na trasie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a lotniskiem Okęcie" - podaje Komenda Stołeczna Policji. 

- Albo Grodzisk, albo Warszawa Okęcie i trasy łączące, bo te ustalenia, które mamy wskazują, że w tym miejscu powinien zostać pozostawiony chłopiec, który może znajdować się bez opieki osoby dorosłej - mówi Radiu Kolor Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji. 

Chłopiec był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. 

Apel o pomoc w poszukiwaniach

Policja apeluje o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują pod tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

[AKTUALIZACJA]

Policja odnalazła auto, którym poruszał się ojciec. To szara Skoda Fabia o numerach rejestracyjnych WGM 01K9. Teraz funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które mogły widzieć wczoraj ten samochód w godzinach między 17 a 21, żeby odtworzyć trasę. Każda informacja, nawet najbardziej błaha, może okazać się cenna - zapewniają policjanci.

Do akcji poszukiwawczej włączył się śmigłowiec z kamerą termowizyjną, policyjne drony i psy tropiące. Dawida poszukują setki policjantów. Jak udało nam się potwierdzić, poszukiwany chłopiec ma rosyjskie obywatelstwo. 

łj

Podziel się:

netgraf.pl