Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Wycięte drzewo zmieni się w rzeźbę? 'Nadaje się idealnie'

Dodano: 2019-07-11 14:10:00
fot. Facebook (Krystian Lisiak)
fot. Facebook (Krystian Lisiak)

Pnie drzew wcale nie muszą straszyć! Można w nich wyrzeźbić wszystko. Ochota ma Misia Uszatka. Bielany chcą mieć małżeństwo Piechotków.

Jak mówią bielańscy urzędnicy, topola u zbiegu ulic Reymonta i Fukierów na Bielanach, musiała zostać wycięta, bo nie miała szans na przeżycie. Teraz jeden z radnych chce zamienić pień drzewa w rzeźbę. 

Metamorfoza

Jak tłumaczy radny Krystian Lisiak ze Stowarzyszenia "Razem dla Bielan", jest kilka pomysłów na wyrzeźbienie starego konara.

- Zaproponowałem albo bielańskiego słonia, który jest taką naszą wizytówką, albo małżeństwo Piechotków, czyli architektów tego osiedla. Tutaj mamy akurat rozwidlenie na dwa konary, z którego można by zrobić z jednej strony jedną dwarz, a z drugiej drugą - mówi radny. Idealne drzewo

Andrzej "Andre" Zawadzki, autor ochociańskiej rzeźby Misia Uszatka stojącej na placu Baśniowym, przyznaje, że tak naprawdę każde drzewo nadaje się do rzeźbienia. Jedynie brzoza, charakteryzuje się mniejszą trwałością.

- To akurat stojące na Bielanach jest idealne, bo wygląda na zdrowe. Jest bardzo okazałe, więc można z niego zrobić bardzo dużo rzeczy - słyszymy.  


Burmistrz dzielnicy pozytywnie przyjął pomysł radnego. Teraz decyzję o tym, czy topola przejdzie przemianę, jeszcze przed końcem wakacji podejmie rada dzielnicy.az

Podziel się:

netgraf.pl