Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Samochody zniknęły z placu Bankowego. Teraz to strefa relaksu

Dodano: 2019-07-12 06:07:22
fot. Facebook/Marek Szolc
fot. Facebook/Marek Szolc

Wakacyjny eksperyment na placu Bankowym staje się faktem. Zamiast samochodów, od dziś można znaleźć ławki i zieleń w donicach.

Skwer jest pełen ławek, stolików i zieleni. Oprócz tego, będziemy mogli cieszyć się w tym miejscu pysznym jedzeniem, dobrymi drinkami i koncertami. Aktywiści od dawna walczyli o to, aby place stały się przyjazne dla mieszkańców. Jak mówi Kamil Durejko z Miasto Jest Nasze, skwer na placu Bankowym to krok w dobrą stronę.

- Przygotowaliśmy nawet specjalny album "Najpiękniejsze parkingi Warszawy", który pokazał absurd tego, że główne place stały się parkingami - mówi Kamil Durejko.

Aktywista dodaje, że w Warszawie powinno być więcej tego typu inicjatyw ze strony miasta. Sami mieszkańcy nie do końca wiedzieli, co powstało przy ratuszu, ale jak w większości przyznają, skwer w tym miejscu to dobry pomysł.

- Jest przestrzeń, dobrze, że to zostało w jakiś sposób zaaranżowane - mówi jedna z mieszkanek Warszawy.

Strefa będzie czynna od dziś do 1 września. Od godziny 8 do 22, a w weekendy do północy, będziemy mogli korzystać z food trucków, mgiełek wodnych czy toalet ze spłuczką. Po wakacjach wrócą tam samochody.

mo

Podziel się: