Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Czarny Kot zostanie do 2042 roku? Końca sprawy nie widać

Dodano: 2019-07-12 12:36:10
Taka płachta zawisła dziś przy Okopowej 65 (fot. Facebook/Magdalena Albert)
Taka płachta zawisła dziś przy Okopowej 65 (fot. Facebook/Magdalena Albert)

Wygląda na to, że właścicielki hotelu "Czarny Kot" - uznawanego za najbrzydszy budynek stolicy, nie dają za wygraną. 

Na budynku hotelu znajdującego się u zbiegu Okopowej i Powązkowskiej pojawiła się dziś wielka niebieska płachta z napisem "Czarny Kot zostaje". Co ciekawe, kilka dni temu na Facebooku powstał profil o tej samej nazwie. Wygląda więc na to, że rozpoczęła się ofensywa zmierzająca do zatrzymania rozbiórki.

Długa sądowa batalia

Czarny Kot pierwotnie był jednopiętrowym hotelem, który jednak z biegiem lat bardzo szybko się rozrastał i stworzył coś, co dziś wielu uznaje za jeden z najbrzydszych budynków w stolicy. Sądową batalię tej sprawie zakończył zeszłoroczny wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, który jednoznacznie nakazał rozbiórkę samowoli budowlanej.

Nadzór budowlany ogłosił już nawet przetarg na rozbiórkę budynku, ale nie udało się wybrać firmy, która zajmie się tym zadaniem. Jedna nie uzupełniła dokumentów, inna okazała się za droga. Pisaliśmy o tym tutaj.

Również ten wątek sprawy trafił do sądu. Właścicielki odwołały się do Krajowej Izby Odwoławczej. KIO odrzuciła ich skargę, ale teraz odwołały się do sądu i na to rozstrzygnięcie czeka właśnie stołeczny nadzór budowlany. Jeszcze w lipcu ma być ogłoszony kolejny przetarg na rozbiórkę. 

Postoi do 2042 roku?

Jakie informacja znajdziemy na profilu "Czarny Kot zostaje"? Są tam zamieszczane dokumenty i wpisy, które mają dowodzić temu, że hotel stoi legalnie. W jednym wpisie czytamy, że umowa dzierżawy "została zawarta na okres 40 lat (...) licząc od dnia oddania budynku hotelowo-gastronomicznego do użytkowania, a nie jak wskazywała umowa na okres od 15 maja 1994 roku do 14 maja 2009 roku". Według wyliczeń autorów wpisu, umowa obowiązuje do 2042 roku. 

W innym wpisie można przeczytać, że miasto wyraziło zgodę na obecny wygląd budynku. 

łj

Podziel się:

netgraf.pl