Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Zniżki w zamian za butelki. Pierwsze recyklomaty już stoją!

Dodano: 2019-07-12 19:20:15
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Plac Bankowy i Ząbkowska - w tych miejscach stanęły pierwsze recyklomaty. 

Po wrzuceniu do niich pustych butelek lub puszek, mieszkańcy otrzymają ECO-punkty. Będą je mogli wymienić na zniżki do kina, teatru lub na kawę za pomocą specjalnej aplikacji.

Jak zapewniają urzędnicy, działanie aplikacji jest bardzo proste.

- Po pierwsze, ściągamy aplikację "ETS Portfel" na naszego smartfona. Następnie po odsłonięciu klapy wrzucamy tam butelkę, która jest automatycznie rozpoznawana przez czujniki, które rozpoznają gęstość opakowania. Po naciśnięciu na panelu informacji, że chcemy zakończyć, zbliżamy telefon do czujnika. Poprzez szczytanie QR kodu system automatycznie przyznaje nam punkty - tłumaczy wiceprezydent Warszawy, Michał Olszewski.

Aplikacja, służącą do zbierania ECO-punktów, jest dostępna w systemie Android (do pobrania tutaj) i iOS (do pobrania tutaj).

Coś za coś 

Zebrane punkty możemy wykorzystać w Costa Coffe, Multikinie, Teatrze Capitol oraz Dramatycznym. Na razie to jedyne firmy, które podjęły współpracę z ratuszem, ale jak zapewniają urzędnicy, z czasem ich liczba będzie rosła.

Recyklomaty na placu Bankowym i Ząbkowskiej, które ufundowała firma Coca-Cola, to nie jedyne, jakie pojawią się na ulicach Warszawy. Kolejnych 8 już wkrótce pojawi się w kolejnych dzielnicach, m.in na Pradze-Północ, czy Białołęce.az

Podziel się: