Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Nurogęsi doczekały się własnego znaku drogowego!

Dodano: 2017-05-13 12:00:38
fot. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy
fot. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Dzikie kaczki, które od niedawna można spotkać w okolicy Łazienek często wędrują w stronę Wisły przez Wisłostradę. Drogowcy postawili znaki ostrzegawcze, by chronić ptaki przed potrąceniem.

W Śródmieściu, w okolicy parków Łazienki Królewskie i Agrykole od niedawna spotkać można rzadki gatunek ptaka z rodziny kaczkowatych – nurogęś. Ptaki te to bardzo nieliczny gatunek lęgowy w Polsce, dlatego miasto dba o to by ich populacja się zwiększyła.

Po wykluciu wędrują jednak w kierunku Wisły, a by tam dotrzeć, musza przejść przez ruchliwą jezdnię. Na przeszkodzie stoi im najpierw ulica Myśliwiecka, a potem sześciopasmowa Czerniakowska. W celu chronienia ptaków przed potrąceniem, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy we współpracy z MZA, ZDM, ZOM oraz lokalnymi obserwatorami postanowili pomóc nurogęsiom bezpiecznie dojść do Wisły.

Na Wisłostradzie i przy ul. Myśliwieckiej pojawiły się znaki ostrzegawcze. To jednak nie koniec. Teraz przygotowywane są tablice informacyjne oraz dodatkowe nasadzenia roślinności. Szacuje się, że nurogęsi jest około 10 i miejmy nadzieję, że dzięki działaniom miasta, ta liczba się utrzyma, a nawet zwiększy.

im

Podziel się:

netgraf.pl