Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Co zrobić, gdy telefon wpadnie na tory w metrze? Nie skacz!

Dodano: 2017-03-01 13:46:22
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor
Warszawiacy często upuszczają przedmioty na tory podziemnej kolejki. Metro warszawskie przypomina, by w takiej sytuacji nie ruszać samemu na ratunek, wskakując na szyny. Do tego służy specjalny chwytak! 
Telefony komórkowe, parasolki, czapki, reklamówki, a nawet buty – te rzeczy najczęściej lądują na torowisku podziemnej kolejki. Zamiast samemu próbować uratować przedmiot i narażać swoje życie, warto poprosić o pomoc pracowników metra, bo Ci mają na to prosty sposób. Na każdej stacji metra znajduje się specjalny chwytak, za pomocą którego dyżurny stacji, bez problemu wyciągnie naszą zgubę.

Nie każdą rzecz jednak można odzyskać od razu. Wszystko zależy od tego, co wpadnie na torowisko  i w jakim miejscu upuszczony przedmiot się znajdzie.

- Za 3 szyną jest włączone napięcie i wyjęcie rzeczy stamtąd jest możliwe jedynie po wyłączeniu napięcia trakcyjnego - mówi Lucyna Szymanik, dyżurna stacji Stadion Narodowy.

Gdzie się zgłosić, kiedy upuścimy coś na torowisko? Na każdej stacji znajduje się żółty telefon alarmowy, za pomocą którego należy powiadomić dyżurnego stacji o straconym przedmiocie, a ten udzieli nam pomocy.

im

Podziel się:

netgraf.pl