Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Nieporęt wypowie się o "Wielkiej Warszawie". Dziś referendum

Dodano: 2017-05-14 14:39:30
Nieporęt to druga podwarszawska gmina po Legionowie, w której odbywa się referendum w sprawie metropolii warszawskiej.
Mimo, że PiS ostatecznie wycofał projekt ustawy dotyczący metropolii warszawskiej, to wiele gmin nie zrezygnowało z planu przeprowadzenia plebiscytów w tej sprawie. Własnie dziś referendum odbywa się w Nieporęcie. Głosowanie ruszyło o 7 rano i potrwa do 21. 

Na karcie referendalnej znajdzie się take pytanie: Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m.st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Nieporęt?". 

Referendum będzie ważne jeśli udział w nim weźmie 30 proc. uprawnionych do głosowania mieszkańców, czyli 3,4 tys. osób. Wyniki poznamy najwcześniej dziś wieczorem, a najpóźniej jutro  nad ranem. W czasie głosowania obowiązuje cisza wyborcza. 

Władze Nieporętu już jakiś czas temu poinformowały, że nie będzie rezygnacji z referendum, bo jak argumentowały, PiS w każdej chwili może przedstawić nowy projekt, a później - tak jak w przypadku referendum oświatowego, politycy partii rządzącej powiedzą, że na plebiscyt jest za późno. 

Głosowanie w sprawie metropolii warszawskiej już jakiś czas temu odbyło się w Legionowie. Tam zdecydowana większość głosujących - prawie 95 proc. opowiedziało się przeciw pomysłowi Prawa i Sprawiedliwości. 
 
łj

Podziel się: