Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Drogowcy sprawdzili stan przejść dla pieszych. Jakie wnioski?

Dodano: 2017-05-15 13:00:22
fot. ZDM
fot. ZDM
Ograniczona widoczność z uwagi na parkowanie pojazdów - to największy problem związany z warszawskimi przejściami dla pieszych.
Za nami  audyt 930 przejść dla pieszych w trzech dzielnicach – Śródmieściu, Ochocie i Pradze-Południe. Sprawdzone zostało wszystko to, co wpływa na bezpieczeństwo pieszych na przejściach, a więc organizacja ruchu, oznakowanie, obecność przystanków autobusowych, parkowanie, czy widoczność. 

- Podstawą audytu były wizje lokalne przeprowadzane przez audytora w terenie, na konkretnym przejściu. Odbywały się one od poniedziałku do soboty, wykluczając czas opadów. W ramach tych prac zebrane zostały dane m.in. na temat organizacji i geometrii ruchu - informuje Zarząd Dróg Miejskich. 

Jak się okazuje, największym problem stanowi ograniczona widoczność z uwagi na parkowanie pojazdów - najczęściej niezgodne z przepisami. Dlatego drogowcy zalecają tu zmiany w parkowaniu, skrócenie długości przejścia, doświetlenie, czyszczenie i konserwację oświetlenia.  

Wnioski płynące z audytu mają pozwolić w najbardziej efektywny sposób przeprowadzić prace związane z poprawą bezpieczeństwa na przejściach.  

W 2017 roku audyt obejmie przejścia w czterech dzielnicach: Targówku, Mokotowie, Ursynowie i Bielanach. To w sumie 1069 „zebr”. 
 
łj

Podziel się:

netgraf.pl