Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Cykliści dostaną... śniadania! Tak ratusz zachęca do wybrania roweru

Dodano: 2017-05-14 19:43:35
fot. Pełnomocnik Prezydenta m. st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej
fot. Pełnomocnik Prezydenta m. st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej
W poniedziałek rano w wielu miejscach stolicy będą czekać darmowe pakiety śniadaniowe. Jest tylko jeden warunek - trzeba poruszać się rowerem.
Akcja ma zachęcać do porzucenia samochodu na rzecz roweru, a przy okazji do wykręcenia dodatkowych kilometrów w ramach Europejskiej Rywalizacji Rowerowej, w której Warszawa bierze udział po raz 4. Wystarczy zarejestrować się w aplikacji Naviki i uruchomic ją podczas jazdy rowerem po stolicy. Przejechane kilometry wszystkich mieszańców danego miasta zostaną zsumowane, a miasto, które wykręci najwięcej kilometrów - wygrywa.

W poniedziałek dla cyklistów przygotowano aż 2 tysiące pakietów śniadaniowych! 

- Dla wszystkich, którzy rano jadą do pracy, szkoły, albo gdziekolwiek przygotowaliśmy dwa tysiące rowerowych pakietów śniadaniowych. Mamy coś dla mięsożerców, wegetarian, a także wegan! Start akcji o 6.45 zakończenie o 9.00 (lub do wyczerpania zapasów) - czytamy w komunikacie.

Gdzie zjemy śniadanie nie schodząc z roweru? To w sumie 8 punktów: Zoo od strony Mostu Gdańskiego, Rondo Waszyngtona (Stadion), skrzyżowanie al. Ujazdowskich i Pieknej, skrzyżowanie Banacha ze Żwirki i Wigury, róg Kasprzaka i Karolkowej, KCH Arkadia, skrzyżowanie Wołoskiej i Domaniewskiej oraz al. Stanów Zjdnoczonych i Paryskiej. 

Wszystkie lokalizacja zostały umieszczone na mapie.
 
 
łj

Podziel się: