Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Król popu zdetronizowany na Bemowie. Amfiteatr zmienił nazwę

Dodano: 2019-07-24 20:34:04
fot. Radio Kolor/wikimedia
fot. Radio Kolor/wikimedia

Michael Jackson nie jest już patronem bemowskiego amfiteatru. Władze dzielnicy zmieniły nazwę po kontrowersjach związanych z królem popu. 

O tym, że w bemowskim ratuszu rozważana jest opcja zmiany nazwy amfiteatru informowaliśmy już w marcu. Wszystko z powodu kolejnych oskarżeń Michaela Jacksona o molestowanie dzieci. Tym razem burzę wywołał głośny film dokumentalny HBO - "Leaving Neverland", w którym o swoich przeżyciach opowiadają dwie potencjalne ofiary gwiazdora.  

Rzeczniczka ratusza mówiła wtedy, że "to kontrowersyjny i trudny temat, faktycznie należałoby się tym zająć". Teraz - jak dowiedziało się Radio Kolor, kontrowersyjny patron amfiteatru to już przeszłość. Władze dzielnicy "wygumkowały" z nazwy Michaela Jacksona i wróciły do starej nazwy "Górczewska". 

- Postanowiliśmy powrócić do pierwotnej nazwy, która funkcjonowała wcześniej na Bemowie, czyli amfiteatr w parku Górczewska - mówi Małgorzata Kink z bemowskiego ratusza i dodaje, że w skrócie można mówic "amfiteatr Górczewska".

Rzeczniczka dzielnicy tłumaczy, że sama nazwa była "raczej zwyczajowa" i nie przeszła formalnej ścieżki przez Radę Miasta. Decyzję o takim nazewnictwie podjął zarząd dzielnicy. Teraz - jak mówi Małgorzata Kink, zarząd tę decyzje cofnął. 

- Na zarządzie kilka tygodni temu kolejny wniosek został podjęty, że właśnie powracamy do pierwotnej nazwy - mówi rzeczniczka. 

Co na to mieszkańcy Bemowa?

- Gdziekolwiek jestem, to się chwalę, że u nas jest amfiteatr Michaela Jacksona - mówi jedna z pytanych mieszkanek Bemowa. To nie w porządku zmieniać nazwę - dodaje inna.  

Możliwy nowy patron amfiteatru

Władze dzielnicy rozważają znalezienie nowego patrona dla amfiteatru. Miałby to być ktoś związany z historią tej dzielnicy. Kto? Tego na razie nie wiadomo.

Michael Jackson był w nazwie amfiteatru od 2009 roku. 13 lat wcześniej, 20 września 1996 roku król popu dał koncert na bemowskim lotnisku. Był to pierwszy i ostatni występ artysty w Polsce.

ap/łj

Podziel się:

netgraf.pl