Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Zoo kontra... zoo. Poszło o brudnego misia polarnego

Dodano: 2019-07-25 15:52:20
fot. Warszawskie ZOO/Facebook
fot. Warszawskie ZOO/Facebook

Cierpi czy jest po prostu brudny? Zoo w Poznaniu pokazało zdjęcie "cierpiącego" niedźwiedzia polarnego. To miś z warszawskiego ogrodu.

 "Jako Ogród Zoologiczny z misją ocalania zwierząt, protestujemy przeciwko utrzymywaniu w niewoli zwierząt, którym zoo nie jest w stanie zapewnić warunków odpowiednich dla realizacji potrzeb biologicznych" - czytamy na Facebooku poznańskiego zoo.

Głos z Poznania: "Potrzeba udzielenia mu pomocy"

"Sprzeciwiamy się utrzymywaniu tego gatunku (który znosi temperatury do 10 st. C) w zoo, bez możliwości schłodzenia, skorzystania z basenu, dużej przestrzeni wybiegów" - brzmi dalsza część wpisu. Jest też wątek dotyczący wyglądu misia.

Według zoo w Poznaniu, "zła jakość futra niedźwiedzia (które we właściwych warunkach bytowania powinno być białe) oraz widoczne otoczenie świadczą o potrzebie natychmiastowego przemieszczenia zwierzęcia i udzielenia mu pomocy". 

Kontra z Warszawy: "Jesteśmy niezmiernia zdumieni"

Do sprawy odniosło się warszawskie zoo, które nie kryje zaskoczenia wpisem poznańskich kolegów. "Jesteśmy niezmiernie zdumieni, iż na podstawie jednego zdjęcia śpiącego niedźwiedzia wysnuwane są wnioski co do jego stanu psychicznego i fizycznego, ba, niektórzy nawet twierdzą, iż to zwierzę umiera...".

Warszawski ogród wyjaśnia, że misie mają na swoim wybiegu wysypaną korę, w której lubią się tarzać - stąd brudne futro. "Nasze niedźwiedzie mają stały dostęp do wody, klimatyzowanych pomieszczeń, są pod kontrolą weterynaryjną, mają też swoich własnych opiekunów" - wylicza stołeczne zoo.

Ogród w Warszawie podkreśla też, że powierzchnia wybiegu jest zgodna z wytycznymi Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, u którego... mieli interweniować pracownicy zoo w Poznaniu.

W stołecznym ogrodzie żyją dwa niedźwiedzie polarne - to bracia Aleut i Gregor, którzy trafili do Warszawy w kwietniu 2013 roku jako niespełna 3-letnie misie. 

łj

Podziel się:

netgraf.pl