Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Aktywiści chcą wytyczenia nowych buspasów. Ratusz: to nie takie proste

Dodano: 2019-07-25 20:23:07
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Jak poprawić punktualność autobusów i sprawić, żeby nie stały w korkach? Wyznaczyć nowe buspasy.

To propozycja aktywistów ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, którzy przyszli do ratusza z mapą Warszawy. Zaznaczyli na niej trasy, na których ich zdaniem - buspasy są potrzebne od zaraz. 

- Kluczowe są busapsy na wlotówkach, ponieważ pół miliona aut codziennie wjeżdża do Warszawy. Musimy dać ludziom alternatywę - tłumaczy Kamil Durejko i podaje przykładowe lokalizacje buspasów na wlotówkach. To Puławska z Piaseczna, czy Radzymińska z Marek.

Jan Mencwel z MJN tłumaczy, że pasy dla autobusów to bardzo tanie rozwiązanie, które poprawi komunikację w mieście. W godzinach szczytu jeden buspas zapewnia przewóz tylu osób, co cztery pasy dla samochodów.

- Wystarczy tak naprawdę kubeł farby i wyznaczenie takiego buspasa - mówi Jan Mencwel.

Ratusz: to nie jest takie proste

Stołeczny ratusz twierdzi, że buspasy są wytyczane. Jednak według wiceprezydenta Roberta Soszyńskiego odpowiedzialnego za transport w mieście, to nie jest taka prosta procedura. - Wytyczenie buspasa to nie jest proste namalowanie jednej ciągłej linii - mówi Robert Soszyński.

Na razie Zarząd Transportu Miejskiego analizuje buspasy m.in. dla al. Wilanowskiej, dla ul. Bitwy Warszawskiej i al. Prymasa Tysiąclecia. Żadne konkretne terminy jednak nie padły.

mo

Podziel się:

netgraf.pl