Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Radna PiS krytykuje naklejkę 'Polska Walcząca przeciw faszyzmowi'

Dodano: 2019-07-29 10:08:56
Radna PiS Olga Semeniuk w programie TVP Info/screen (Twitter)
Radna PiS Olga Semeniuk w programie TVP Info/screen (Twitter)

Polityczną burzę wywołały słowa warszawskiej radnej PiS dotyczące naklejki z symbolem Polski Walczącej.

Olga Semeniuk w Telewizji Publicznej stwierdziła, że naklejka z "kotwicą" i napisem "Przeciw faszyzmowi" to "opluwanie katolików i chrześcijan"

- Opluciem można nazwać rozdawanie przez władze Warszawy takiego symbolu. Władze Warszawy rozdawały profanację Polskiego Państwa Podziemnego. Nie opluwajcie katolików, nie opluwajcie chrześcijan - mówiła radna. 

Polityczna burza po słowach radnej 

To skandaliczne słowa - tak wypowiedź radnej komentuje wielu internautów i polityków. Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej przypomniał, że "tysiące warszawiaków oddało życie walcząc z faszyzmem".

Z kolei rzeczniczka prasowa SLD Anna Maria Żukowska pyta radną "Czy walka z faszystowską III Rzeszą przez powstańców warszawskich została właśnie zaklasyfikowana (...) jako opluwanie katolików?". 

"Radna nie zna historii Polski i Warszawy, obraża Powstańców i ich walkę z niemieckim faszyzmem" - stwierdził z kolei Jan Śpiewak,  były kandydat na prezydenta Warszawy.

Radna Przeprasza

Stołeczna adna najwyraźniej uznała, że faktycznie przesadziła, bo na Twitterze pojawił się wpis z przeprosinami.

- Przepraszam za niefortunne sformułowania użyte przeze mnie w programie Studio Polska. W oczywisty sposób nie było moją intencją obrażenie kogokolwiek. Jednocześnie podtrzymuję, że narodowa symbolika nie powinna być wykorzystywana jako narzędzie ataku na Prawo i Sprawiedliwość - napisała Olga Semeniuk.

łj

Podziel się:

netgraf.pl