Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Bezpłatne badanie piersi. Na Mokotowie stanie mammobus

Dodano: 2017-05-15 16:13:37
fot. Wikimedia Commons
fot. Wikimedia Commons

16 maja na Mokotowie będzie można skorzystać z darmowego badania mammograficznego. To zajmie tylko kilka minut, a może uratować życie.

Mammografia to proste i nieinwazyjne badanie. Wykonanie zaledwie czterech zdjęć rentgenowskich pozwala na wykrycie guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi nawet w bardzo wczesnym stadium. Warto zaznaczyć, że zmiany te nie są wyczuwalne gołą ręką, więc często takie badanie jest jedyną możliwością na wykrycie niepokojących sygnałów.

Jutro na Mokotowie przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne. Skorzystać z nich będą mogły kobiety w wieku 40-75, ale tylko te panie, które mieszczą się w przedziale 50-69 lat nie będą potrzebowały skierowania od lekarza.

 - Mimo iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. A to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek. – mówi dr Małgorzata Cymerman.

Aby skorzystać z bezpłatnego badania w mammobusie będzie się trzeba zarejestrować. Można to zrobić pod nr tel. 58666 24 44 (pon.-pt.: 8-20, sob. 9-15). Bus stanie przy ul. Woronicza 17 pod siedzibą TVP.

 

ed

Podziel się:

netgraf.pl