Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Historyczne hasła wmurowane w nadwiślańskie bulwary

Dodano: 2017-05-15 19:12:02

„Wolności i chleba”, „Solidarność” – między innymi takie hasła zobaczymy na nowo powstałych bulwarach, które już niedługo zostaną oddane do użytku.

Autor projektu uznał za stosowne upamiętnienie historii, przez odpowiednią ekspozycję historycznych napisów, które zostaną odpowiednio oznaczone. Ma być to element większej trasy edukacyjnej. Na chwilę obecną trwają prace odbiorowe i do użytku ma zostać oddany odcinek od Mostu Świętokrzyskiego do wysokości ulicy Karowej.

- Płyty są wmurowane między chodnik a kostkę. Mają przypominać mieszkańcom o świeżej historii, czyli o czasach powstania „Solidarności”. Był to swojego rodzaju protest, ludzie młodzi siadali na schodach bulwarów i rzeźbili swoje hasła wolnościowe w taki czy inny sposób, demonstrując swoje przekonania - mówi Tomasza Gała, inżynier kontraktu z Zarządu Mienia m.st. Warszawy.

Pierwszy odcinek bulwarów został oddany 2 lata temu, kolejny zostanie oddany do użytku już niedługo. Wtedy będziemy mogli zobaczyć dwanaście płyt z wyżłobionymi hasłami z lat 80. Mimo iż mają już ponad 30 lat, to odpowiednie prace przywrócą im świetność.

MT.

 

 

 

Podziel się:

netgraf.pl