Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Darmowe wifi na Ursynowie? To propozycja radnej

Dodano: 2017-03-01 15:03:48
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor
Jedna z radnych proponuje, by na terenie całego Ursynowa uruchomiony został bezpłatny dostęp do internetu. Władze dzielnicy nie planują jednak wprowadzenia takiego rozwiązania.

Mieszkańcy Ursynowa już siedem lat temu podczas konsultacji społecznych opowiedzieli się za wprowadzeniem darmowej sieci WI-FI w czterech parkach: Jana Pawła II, Lasku Brzozowym, Przy Bażantarni i Kopie Cwila. Rok temu kolejne hot spoty uruchomiono na skrzyżowaniu alei KEN i ul. Gandhi. Z danych dzielnicy wynika jednak, że punkty nie cieszą się dużą popularnością i część z nich już została wyłączona.

Radna Barbara Rylska powraca jednak do tematu WI-FI i proponuje, by wprowadzić na terenie całego Ursynowa dostęp do bezprzewodowego internetu.

- Był wniosek do budżetu partycypacyjnego o zainstalowanie dostępu do sieci niedaleko ratusza, ale okazało się, że korzysta z niego maksymalnie kilka osób dziennie. Trzeba tutaj zwrócić uwagę, że ze względu na przepisy prawne ten rodzaj dostępu nie jest satysfakcjonujące, gdyż jest to wolny dostęp, czasami są przerwy podczas jego użytkowania - mówi Radiu Kolor Barbara Mąkosa-Stępkowska, rzecznik dzielnicy.

Radna swoje zapytanie argumentuje potrzebami mieszkańców dzielnicy, w szczególności tych młodych.

- To jest świeża interpelacja, jeszcze nie udzielono na nią odpowiedzi, ale można tutaj przypuszczać, że realizacja takiego pomysłu nie jest, po pierwsze możliwa, a po drugie zasadna. Dzisiaj jest możliwość bardzo taniego dostępu do internetu przy pomocy telefonów, również w wielu miejscach już jest taki dostęp, więc nie wydaje się racjonalne wydawanie publicznych pieniędzy na takie rozwiązanie - mówi Barbara Mąkosa-Stępkowska.

mg 

Podziel się:

netgraf.pl