Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Tłumy na bulwarach. Policja ma pełne ręce roboty

Dodano: 2017-05-15 19:59:17

Władze Warszawy chcą zwiększyć bezpieczeństwo i planują zakupienie monitoringu, który ułatwiłby rozpoznanie, tym samym odstraszając potencjalnych sprawców.

Ciepłe wieczory przyciągają nad Wisłę nawet kilkadziesiąt tysięcy osób dziennie. Wypoczywającymi są głównie osoby, które czas wolny spędzają w kulturalny sposób. Nie jest to jednak reguła. Zdarzają się i tacy, którzy nie rozumieją, że miejskie bulwary to miejsce publiczne.

- Nasze interwencje dotyczą głównie wykroczeń polegających na zaśmiecaniu, zakłócaniu ładu i porządku, na takich sytuacjach jak załatwianie potrzeb fizjologicznych nie w tych miejscach, które oczywiście są wyznaczone. Ale to także przestępstwa polegające na kradzieżach, rozbojach, na bójkach i pobiciach. Temu wszystkiemu towarzyszy bardzo często nadmierna ilość alkoholu - mówi nadkomisarz Robert Szumiata z Śródmiejskiej Komendy Rejonowej i dodaje:

Monitoring pomógłby nam nie tylko w tym miejscu, ale w każdym innym. Trzeba pamiętać, że nagrania z kamer bardzo często są mocnym i niepodważalnym dowodem w sądzie przeciwko osobom dopuszczającym się przestępstw i wykroczeń. Na pewno takie nagrania by nam pomogły.

Dowodem w sprawie są najczęściej zeznania świadków, jednak w momencie rozbieżnych relacji, monitoring będzie dużym ułatwieniem i z pewnością skróci czas dochodzenia.

MT.

Podziel się:

netgraf.pl