Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Targówek dla najmłodszych. Trwa Dzielnicowy Dzień Bajki

Dodano: 2017-05-15 19:49:32
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Na Targówku trwa wyjątkowa inicjatywa. To w ramach akcji „Zaczytany Targówek”, poświęconej szerzeniu czytelnictwa wśród dzieci.

Od lutego trwa akcja mająca na celu zachęcenie najmłodszych do sięgania po lektury. Oprócz czytania bajek, w przedszkolu nr 119 „W Zielonym Ogrodzie” wystawiono specjalne przedstawienie teatralne. Najmłodsi aktorzy z pełnym zaangażowaniem przedstawili historię o trzech świnkach.

-Wszystkie cele i akcje ostatnimi czasy były organizowane pod Dzielnicowy Dzień Bajki. Przy okazji pogłębiłyśmy współpracę z rodzicami, ponieważ to właśnie oni pomagali nam przygotowywać stroje do przedstawienia. Widać było, że angażują się na wiele sposobów, choćby ucząc maluchy swoich ról po zajęciach w przedszkolu. Poza przedstawieniem chętnie dołączyli się do akcji i na zmianę czytali dzieciom bajki. To bardzo ważne i dla nas i dla maluchów- mówi wychowawczyni przedszkola „W Zielonym Ogrodzie” Iwona Alkan.

Akcja potrwa do 30 maja i zakończy się wyjątkowym happeningiem. Zaplanowano bajkową paradę, która przemaszeruje do parku Bródnowskiego. Tam na najmłodszych będą czekały zabawy, konkursy i szereg innych niespodzianek.

 

ed

Podziel się: