Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Stare wiaty przystankowe. Kiedy znikną na dobre?

Dodano: 2017-05-16 12:34:33
fot. Wikimedia
fot. Wikimedia
Stare, blaszane i zniszczone - takie wiaty przystankowe można spotkać jeszcze w wielu miejscach stolicy. Niektóre z nich mają nawet po kilkadziesiąt lat. Ich wymiana trwa od 3 lat. 
Stołeczny ratusz chwali się, że wymianę warszawskich wiat nagrodzono w konkursie "TOP Inwestycje". 

- Nagrodę przyznano „budowie i eksploatacji wiat przystankowych w Warszawie – ciekawej inwestycji, w formie koncesji, która wpisuje się w charakter przestrzeni miejskiej”, podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach -
informuje urząd miasta. 

Wymiana wiat trwa od 2014 roku, ale nie wszędzie stoją już nowe. Cały czas w stolicy możne trafić na szare lub czerwone wiaty, które mają po kilkadziesiąt lat. Zarząd Transportu Miejskiego zapewnia, że większość z nich już zniknęło z Warszawy, a te które pozostały mają zostać wymienione jeszcze w tym roku. 

ZTM podaje też, na których ulicach pojawią się nowe daszki. To m. in. Potocka, Krasińskiego, czy Rzymowskiego. W ciągu 3 lat do wymiany miało pójść 1580 wiat. Do zamontowania zostało około 200.  

Dodajmy, że miasto na nowe wiaty nie przeznaczyło ani złotówki, bo stawia je prywatna spółka, która w zamian będzie mogła czerpać zyski z wyświetlanych tam reklam. 
 
łj

Podziel się:

netgraf.pl