Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Przyjdź, pogłaszcz, adoptuj. Pierwsze urodziny "Ochoty na kota"

Dodano: 2019-08-13 15:30:00
fot.
fot. "Ochota na kota"

Duże powodzenie „kociego mieszkania”. W ciągu dwunastu miesięcy ponad 1000 kotów trafiło do adopcji.

Równy rok temu, 13 sierpnia powstała nietypowa filia schroniska „Na Paluchu” o nazwie „Ochota na kota”. Jest to pierwszy w Warszawie, jak również w Polsce, punkt informacyjno-edukacyjny. Miejsce to ma zwrócić uwagę na problem bezdomnych kotów, a tym samym zachęcić mieszkańców Warszawy do ich adopcji. Więcej o inicjatywie pisaliśmy tutaj.

- Chcieliśmy wynagrodzić to jakoś kotom, bo psiaki zabieramy na teren miasta. Jedziemy z nimi, pokazujemy mieszkańcom, dajemy im możliwość korzystania z przestrzeni miejskiej. A z kotem, przynajmniej schroniskowym, nie da się wyjść na smyczy na spacer do parku – mówi dyrektor schroniska, Henryk Strzelczyk.

 

Od edukacji do adopcji

Założeniem „Ochoty na kota” było stworzenie przyjemnej przestrzeni domowej, gdzie warszawiacy będą mieli okazję spotkać swoich czworonożnych pupili. Na miejscu odwiedzający mogą dowiedzieć się jak wygląda krok po kroku adopcja zwierząt ze schroniska. W lokalu prowadzone są też zajęcia edukacyjne dla grup dzieci i młodzieży. Inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem warszawiaków.

- 13 sierpnia otworzyliśmy „Ochotę na kota” w schronisku wówczas było 169 kotów. W ciągu pierwszych dwóch tygodni ze schroniska i z „Ochoty na kota” wydaliśmy do adopcji 122 koty – opowiada Henryk Strzelczyk.

„Ochota na kota” mieści się przy ulicy Grójeckiej 79. Futrzaki widoczne są zza witryny lokalu.

ag

Podziel się:

netgraf.pl