Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Trawniki to nie chodniki. Ruszyła walka z przedeptami

Dodano: 2019-08-13 17:17:20
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Aktywiści z Białołęki chcą likwidować wydeptane na trawnikach drogi na skróty. Na Bemowie znaleźli na to inny sposób. 

"Stop Przedeptom" - to nowa inicjatywa stowarzyszenia "Razem dla Białołęki". Chodzi o to, żeby walczyć z nieestytycznymi ścieżkami, które mieszkańcy wydeptują na trawnikach. Aktywiści chcą w ten sposób zadbać o estetykę przestrzeni publicznej.

- Nasza akcja ma na celu podejście takie dwutorowe. Lenistwo, a czasem próba zaoszczędzenia tych dwóch metrów powoduje to, że zieleń jest niszczona. Z drugiej strony, niektóre chodniki powinny być inaczej planowane. To mieszkańcy tworzą nowe ścieżki. Tam, gdzie są potrzebne - tłumaczy Dariusz Staciba ze stowarzyszenia Razem dla Białołęki. 

Aktywiści zachęcają mieszkańców do zgłaszania przedeptów do likwidacji. W ich miejscu wysieją trawę lub złożą wnioski o budowę nowych chodników. Przedepty do likwidacji można zgłaszać do stowarzyszenia "Razem dla Białołęki" do 15 września.

Na Bemowie robią to inaczej 

Rozwiązanie problemu przedeptów znaleźli mieszkańcy Bemowa. Przy ulicy Szeligowskiej kilka takich miejsc wyłożono tam kamykami i przykryto siatką. Przechodnie chwalą sobie takie rozwiązanie:

- Jak się przejdzie wokół osiedla, to wszędzie zobaczymy ścieżkli wydeptane przez ludzi, a to powinno wyglądać estetycznie, tak jak w tym miejscu - mówi jeden z mieszkańców Bemowa. 

Tak to wygląda w praktyce:

fot. Radio Kolor

ap

Podziel się:

netgraf.pl