Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Rekrutacja do przedszkoli. Są listy przyjętych!

Dodano: 2017-05-16 14:44:40
fot. UM Warszawa
fot. UM Warszawa
Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do warszawskich przedszkoli. Nie wszystkim rodzicom udało się zapisać dzieci do wybranej placówki.
Rekrutacja do stołecznych przedszkoli ruszyła w marcu. Rodzice sami wskazali placówki, w których chcieliby widzieć swoje dzieci. Teraz ratusz poinformował o wynikach zapisów.

- Pierwsze wyniki pokazują, że ponad 10 tysięcy trzylatków dostało się do naszych przedszkoli, 3 tysiące niestety nie - mówi Radiu Kolor Katarzyna Pienkowska ze stołecznego ratusza. 

Urząd miasta jednak uspokaja - jeśli dziecko nie zostanie przyjęte do wskazanej placówki, to miasto zapewni mu miejsce w innej.

Do 19 maja rodzice musza potwierdzić, że dalej są zainteresowani przedszkolem, co którego dostało się ich dziecko. 23 maja będą opublikowane listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Rodzice będą mogli też złożyć odwołania, a od 6 czerwca dzielnice będą proponować miejsca w innych placówkach. 

Miasto zapewnia, że wszystkie dzieci będą miały zapewnione miejsca w przedszkolach. Listy przyjętych są wywieszone w każdym przedszkolu.
 
łj

Podziel się: