Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Oświatowy „okrągły stół” na Mazowszu 5 września  

Dodano: 2019-08-14 18:04:05
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Zebranie mazowieckiego "okrągłego stołu" w sprawie oświaty ma pomóc, zdaniem MEN, w wytyczeniu kierunków rozwoju edukacji.

Znana jest już data obrad oświatowego "okrągłego stołu". 5 września odbędzie się zgromadzenia w sprawie przyszłości polskiej edukacji. Spotkania wzorowane będą na tym, które w kwietniu odbyło się w Warszawie. 

- Mam nadzieję, że będzie jakiś kompromis osiągnięty odnośnie tego, w którym kierunku edukacja powinna pójść. Kończymy teraz prowadzenie dużej reformy, która ma na lata ustabilizować polską edukację. Dyskusje na ten temat się nie skończą, bo to interesuje wszystkich obywateli - mówi Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Zdaniem Zdzisława Sipiera dodaje, że mimo wielu wyzwań, podwyżki dla nauczycieli ani wyprawki dla uczniów nie są zagrożone.

- Że jest dużo problemów, wiemy. To istotne, żeby z tych gwarantowanych środków subwencji wszyscy byli zadowoleni - nauczyciele, uczniowie i rodzice. To jest nasze główne zadanie na najbliższe parę miesięcy - żeby doprowadzić do normalnej rozmowy - tłumaczy Zdzisław Sipiera. 

Podobne spotkania planowane są także w innych województwach, na przełomie sierpnia i września. Wtedy w dyskusji będą mogli wziąć udział reprezentanci Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego - członkowie rządu, samorządu czy związków zawodowych.

ap

Podziel się:

netgraf.pl