Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Będzie rewolucja w warszawskich kartach miejskich?

Dodano: 2017-05-16 16:59:26
fot. ZTM
fot. ZTM

Ma być dostępna w wersji mobilnej i działać jak wejściówka do różnych instytucji. Karta miejska będzie już nie tylko biletem na przejazdy komunikacją, ale również na przykład - kartą biblioteczną.

Już nie tylko zakodowany bilet, ale także możliwość korzystania z przeróżnych usług w stolicy. Stołeczny ratusz rozpoczął prace nad projektem zupełnie nowej karty miejskiej. Ta miałaby posłużyć także za wejściówkę na basen, czy kartę lojalnościową. To wszystko w jednej aplikacji w telefonie.

Chodzi o to, aby różnego rodzaju usługi, które są dla mieszkańców na terenie miasta proponowane, były zebrane w jednym urządzeniu, na jednym nośniku. Tak, aby ułatwić mieszkańcom poruszanie się i żeby zdjąć z nich kwestię tego, gdzie kupić bilet, co trzeba zrobić. To wszystko byłoby właśnie w tej jednej aplikacji – tłumaczy Bartosz Milczarczyk ze stołecznego ratusza.

Dodatkowo karta miejska w wersji mobilnej umożliwiłaby również uzyskanie zniżek w ramach karty warszawiaka dla tych, którzy podatki płaca w stolicy. Pytani przez nas warszawiacy są zachwyceni nowym rozwiązaniem.

„Na pewno ułatwiłoby to korzystanie zarówno z komunikacji, jak i rozrywek kulturalnych.”

„Uważam, że to na pewno jest potrzebne, szczególnie młodym ludziom, korzystającym coraz więcej z telefonów komórkowych i aplikacji mobilnych.”

„Dla mnie jest to wspaniały pomysł, bo zawsze nosze przy sobie telefon, na przykład w kieszeni. Jak wiadomo w damskiej torebce mamy milion rzeczy i często jest problem ze znalezieniem czegokolwiek.”

„Świetny pomysł, ponieważ często zapominam o karcie miejskiej, a o telefonie zawsze pamiętam, także zawsze miałbym ją przy sobie.”

Kiedy opracowany zostanie końcowy kształt mobilnej wersji takiej karty, projekt trafi w ręce Ministerstwa Cyfryzacji, które ma odpowiadać za jej cyfryzację. Na razie nie wiadomo, kiedy takie rozwiązanie mogłoby wejść w życie. Niewykluczone jednak, że już niedługo nie będziemy musieli fizycznie posiadać karty miejskiej w swojej kieszeni.

im

Podziel się:

netgraf.pl