Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Sąd: aresztowani w sprawie reprywatyzacji nie wyjdą na wolność

Dodano: 2017-03-01 16:38:40
fot. CBA
fot. CBA
Sąd Okręgowy we Wrocławiu oddalił zażalenie czterech osób aresztowanych w związku z reprywatyzacją. O decyzji poinformowała dziś prokuratura.
O uchylenie tymczasowego aresztowania ubiegali się: adwokat Robert N., były urzędnik stołecznego ratusza Jakub R. oraz jego rodzice. Cała czwórka została aresztowana pod koniec stycznia. 

- Sąd utrzymał w mocy wszystkie postanowienia sądu pierwszej instancji o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych. Sąd podzielił zarówno argumenty zawarte w uzasadnieniu sądu pierwszej instancji, jak i te które przedstawiła prokuratura we wniosku o zastosowanie aresztu - powiedział Rafał Jaroch z Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Przypomnijmy, Jakub R. - były pracownik stołecznego ratusza, w zamian za łapówkę miał wydać korzystną decyzję reprywatyzacyjną. Chodzi o przejęcie działki przy placu Defilad, czy dawną Chmielą 70. Według prokuratury w grę może wchodzić nawet 2,5 miliona złotych.

Sąd rozpatrywał dziś także zażalenie prokuratury, która domagała się aresztowania dwóch innych podejrzanych osób: Mariusza P. oraz Gertrudy J.-F. Sąd jednak nie podzielił zdania prokuratury i nie zgodził się na areszt.

łj

Podziel się:

netgraf.pl