Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Ginekolog dla niepełnosprawnych kobiet. Dwa nowe gabinety otwarte

Dodano: 2019-08-21 06:11:37
fot. Kulawa Warszawa (Facebook)
fot. Kulawa Warszawa (Facebook)

W szpitalu Praskim oraz na Solcu otworzone zostały gabinety dla kobiet z niepełnosprawnościami.

Kobiety z niepełnosprawnościami zarówno ruchowymi, jak też intelektualnymi od zawsze borykają się z trudnościami w dostępie do usług ginekologicznych. Mowa tutaj nie tylko o rozwiązaniach architektonicznych, ale również o przeszkolonym personelu, który będzie w stanie uwzględniać indywidualne potrzeby pacjentek.

Wygodne zapisy, indywidualny opiekun

Dwa miejskie szpitale Praski i Solecki, otworzyły gabinety ginekologiczne przystosowane dla pacjentek z niepełnosprawnościami. Ułatwieniem ma być nie tylko sprzęt, ale przede wszystkim przebieg samej wizyty lekarskiej. Kobiety będą mogły liczyć na pomoc indywidualnego opiekuna. Ulepszona została również forma zapisów, które do tej pory w innych placówkach, były dostępne jedynie telefonicznie. Taka metoda wykluczała osoby niesłyszące. Obecnie w nowo otwartych gabinetach kobiety mogą zapisać się też mailowo.

Personel szpitala Praskiego i Soleckiego przed otwarciem gabinetów przeszedł cykl szkoleń prowadzonych przez Fundację „Kulawa Warszawa”. Celem szkolenia było poznanie potrzeb i trudności z jakimi spotykają się kobiety niepełnosprawne. Dodatkowo jedna i druga placówka wyposażyła gabinety w fotele przystosowane do wymogów pacjentek z niepełnosprawnością ruchową.

Wizyty można umawiać od 20 sierpnia.

ag

Podziel się:

netgraf.pl