Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Kolejna strefa relaksu? Tym razem ma kosztować 2 miliony złotych

Dodano: 2019-08-20 17:33:41
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Placu Teatralny jak plac Bankowy? Pojawił się pomysł utworzenia kolejnej "strefy relaksu".

"Cztery letnie skwery na placu Teatralnym i ulicy Senatorskiej zamiast parkingów" - tak dokładnie nazywa się projekt, który Robert Buciak z Zielonego Mazowsza zgłosił w najnowszej edycji budżetu obywatelskiego. Projekt przeszedł pozytywną weryfikację. 

Miejsce wypoczynku

Jak podkreśla pomysłodawca, takie punkty na mapie Warszawy są potrzebne.

- Podobnie jak na placu Bankowym, chcemy ustawić ławki, krzewy, hamaki, tak aby warszawiacy w każdej chwili mogli zrelaksować się w samym centrum stolicy - mówi Radiu Kolor Robert Buciak. "Może i potrzebne, ale nie w tym miejscu"

Zgłoszony projekt wywował nie małą burzę wśród mieszkańców, którzy są podzieleni, co do skweru.

- Dla mnie osobiście taka strefa relaksu zawsze się przyda! - mówi jedna z mieszkanek.- Nie jestem przekonany, czy jest to potrzebne, nie sądze, pieniądze wyrzucone w błoto...- burzy się inny mieszkaniec.Robert Buciak broni jednak swojego pomysłu i wciąż uważa, że takie miejsce jest potrzebne warszawiakom.

- Place są dla ludzi, miasto jest dla ludzi. Skoro są osoby, które chcą wypoczywać na placu Bankowym, to napewno znajdą się osoby, które będą wypoczywać na placu Teatralnym. Zwłaszcza, że tam dookoła jest piękna architektura. Jeśli do tego dojdzie jeszcze zieleń, hamaki i punkty usługowe, to myśle że cały czas będzie tam tłum ludzi.Plac Bankowy

Podobne kontrowersje wywowała "strefa relaksu", która powstała na początku wakacji na placu Bankowym. Ratusz ustawił w miejscu parkingu drewniane ławki i kwiaty w donicach. Złośliwi nazwali plac "stertą palet". Zarzucano wtedy władzom miasta, że na projekt przeznaczona została zbyt duża kwota. Trzy miesiące działania takiej strefy to koszt ok. miliona złotych.

Koszt projektu na placu Teatralnym miasto oszacowało natomiast na 1,94 miliona złotych.az

Podziel się:

netgraf.pl