Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Kobieta pracująca na muralu. Malują Irenę Kwiatkowską

Dodano: 2019-08-21 10:05:14
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Kolejna kobieta Woli na muralu. Na ścianie garażu malują jedną z najwybitniejszych postaci polskiego filmu - Irenę Kwiatkowską. 

"Kobiety Woli na muralach" to inicjatywa Fundacji Klamra zapoczątkowana przy okazji setnej rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych. Jej celem jest upamiętnianie wybitnych Polek związanych z Wolą, w formie murali. Mieszkańcy ul. Nowolipki od dwóch lat mogą już podziwiać w ten sposób Hankę Ordonównę. Teraz dołączy do niej kolejna wybitna Polka.

Alena Hrybianchuk wspólnie z Dariuszem Paczkowskim malują właśnie mural Ireny Kwiatkowskiej. Będzie to malowidło z fragmentem "Ptasiego radia" Juliana Tuwima. Mural powstaje na ścianie garażu znajdującego się między blokami przy ul. Nowolipki 21 i 23. 

Kobieta Pracująca

Irena Kwiatkowska zmarła w 2011 roku w wieku 98 lat. W swoim życiu zawodowym związana była z wieloma warszawskimi teatrami: Klasycznym, Współczesnym, Teatrem Satyryków, Komedią, Syreną, Ludowym i Nowym. Wcieliła się w sto ról teatralnych. Widzowie pokochali ją za rolę Kobiety Pracującej w "Czterdziestolatku" oraz matkę Pawła w serialu telewizyjnym "Wojna domowa".

Naprzeciwko muralu Ireny Kwiatkowskiej - także na ścianie garażu, jest już Hanka Ordonówna:

łj

Podziel się:

netgraf.pl