Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Ursynów przyjazny miłośnikom książek. Nowe biblioboxy i książkomat

Dodano: 2019-08-21 12:10:17
fot. Wikipedia (zdjęcie ilustracyjne)
fot. Wikipedia (zdjęcie ilustracyjne)

Jak znaleźć czas na czytanie książek w dzisiejszym zabieganym świecie? Ursynów ma na to rozwiązanie!

Pośpiech, korki uliczne, praca do późna z pewnością nie sprzyjają wizytom w bibliotece w ustalonych godzinach jej otwarcia. Skutkuje to często sytuacją, że wypożyczone książki  nie udaje nam się oddać w terminie i zalegają one tygodniami na naszej nocnej szafce.

Ursynów postanowił jednak zmienić tę sytuację i ułatwić mieszkańcom dostęp do zasobów bibliotecznych. Już w 2013 roku stanęła tam pierwsza wrzutnia obok wypożyczalni przy ul. Braci Wagów 1. Dzisiaj takie rozwiązanie funkcjonuje również przy ul. Na Uboczu 2.

Wrzutnie umożliwiły oddawanie książek niezależnie od dnia i godziny bez wchodzenia do biblioteki. Przed wejściem do placówek znajduje się skrzynka z wmontowanym w środku wózkiem na książki. Wystarczy wrzucić tam lekturę, którą chcemy oddać. Warunek jest jeden – książka musi być wypożyczona w tym konkretnym oddziale. 

Książkomat i 8 nowych wrzutni

Jak poinformował portal haloursynów.pl, już jesienią za pieniądze z budżetu obywatelskiego, pojawi się 8 nowych wrzutni i książkomat, który umożliwi odbiór ze skrzynki książki zamówionej wcześniej przez Internet. Potrzebna będzie do tego jedynie karta czytelnika. Zarówno książkomat jak i wrzutnie będą działać nawet, gdy biblioteki będą nieczynne.

"Ze zdobyciem poparcia dla projektu z budżetu obywatelskiego, zakładającego postawienie kolejnych ośmiu wrzutni nie było żadnego problemu. Pomysł poparło 2190 osób" - przypomina portal haloursynów.pl.

Biblioboxy już niedługo znajdziemy m.in. przy wypożyczalni nr 112 (ul. Nugat 4), nr 128 (ul. Wasilkowskiego 7) czy nr 135 (ul. Kłobucka 14).

 

ag

Podziel się:

netgraf.pl