Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Podwójne pasy na Puławskiej. Kierowcy zgłupieli

Dodano: 2019-08-21 18:01:15
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Wyblakłe "podwójne" pasy na Puławskiej wprowadzają kierowców w błąd. Skąd się tam wzięły?

Na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Baletowej od blisko dwóch lat wprowadzona jest czasowa zmiana ruchu. Wszystko przez budowę wiaduktu kolejowego przy ulicy Karczunkowskiej. Białe pasy na jezdni przestały więc obowiązywać. Kierowcy powinni więc stosować się do żółtych, które przecinają się z tymi starymi. Problem w tym, że nowsze pasy wyblakły. Teraz kierowcy jadąc Puławską mają przed sąbą podwójne pasy i dylemat, co zrobić.

- Oczopląsu można dostać. Niby jeżdżę tu regularnie, ale za każdym razem gdy widzę te podwójne pasy włącza mi się lampka, którymi jechać. Inni z tego co widzę mają podobne dylematy - komentuje jeden z kierowców. 

Jak tłumaczy Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróh Miejskich, zmiany na drodze zostały wprowadzone przez inwestora budowy wiaduktu, czyli PKP.

- Takie zmiany PKP wprowadziło za zgodą miasta. I to inwestor powinien na bieżąco kontrolować stan tego oznakowania i odnawiać je w miarę potrzeby - tłumaczy Mikołaj Pieńkos. Nie opłaca się odnawiać?

Odmalowania mylących kierowców pasów, jednak nie będzie. Rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Karol Jakubowski w rozmowie z portalem haloursynow.pl mówi, że do otwarcia wiaduktu przy Karczunkowskiej zostało niewiele czasu. Odnawianie oznakowanie nie ma więc sensu - twierdzą kolejarze.

PKP przekonują, że kierowcy będą mogli wrócić na Karczunkowską na przełomie sierpnia i września. Wówczas tymczasowe pasy znikną z ul. Puławskiej.


az

Podziel się:

netgraf.pl