Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Krzak "trockiego pomidora" ogołocony. Owoce zniknęły

Dodano: 2019-08-21 15:42:05
fot. targowek.info/Radio Kolor
fot. targowek.info/Radio Kolor

Na najpopularniejszym krzaku pomidora w Warszawie zostały już tylko liście. "Wygląda smutnie". 

"Pomidor trocki" - tak żartobliwie mieszkańcy Targówka nazywają krzak pomidora, który niespodziewanie wyrósł przy metrze Trocka. Brukarze kładąc kostkę brukową go oszczędzili, a ktoś inny troskliwie podwiązał do latarni. W ten sposób roślina stała się nieformalnym symbolem dzielnicy. Pisaliśmy o tym tutaj.

Roślina doczekała się kilku całkiem dorodnych zielonych pomidorów. Kilka dni temu prezentowały się bardzo okazale, pozostało tylko czekać aż dojrzeją. Niestety, "zbiorów" nie będzie. Owoce na krzaku już nie dojrzeją, bo właśnie... ktoś je zerwał. Jak sprawdziła nasza reporterka Anna Zakrzewska, na krzaku nie ma już ani jednego pomidora.

- Trudno powiedzieć, czy ktoś postanowił skonsumować owoce, bo były jeszcze niedojrzałe. Teraz roślina jest ogołocona, wygląda smutnie - relacjonuje Anna Zakrzewska. 

Jest też pocieszająca informacja. Kilka metrów dalej rośnie... kolejny krzak pomidora. Jest więc szansa, że zaowocuje, choć czasu wiele nie ma, bo jesień zbliża się wielkimi krokami. Jak wygląda, możecie zobaczyć na zdjęciu niżej.

fot. Radio Kolor

łj

Podziel się:

netgraf.pl