Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Nasyp jak po bombardowaniu. Kolejne kłopoty Żołnierskiej?

Dodano: 2019-08-22 11:22:46
fot. Facebook (Marzanna Kula)
fot. Facebook (Marzanna Kula)

Nasyp Żołnierskiej mocno podmyty. To efekt ostatnich intensywnych opadów deszczu.

Zdjęcia podmytego nasypu pojawiły się na grupach sąsiedzkich. Zaniepokojeni mieszkańcy pytają, czy będzie to miało wpływ na termin otwarcia Żołnierskiej.

Droga pierwotnie miała być gotowa w maju 2018 roku, ale jej otwarcie przesuwano kilkukrotnie. Dzięki ostatniej decyzji Wojewódzkiego Inspektora Budowlanego, który ocenił wynik kontroli drogi jako pozytywny, Żołnierska w końcu doczekała się daty powrotu do ruchu - pisaliśmy o tym tutaj. 

Czy podmyty nasyp znowu opóźni termin otwarcia? Małgorzata Gajewska, z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, uspokaja mieszkańców.

- Nie ma to wpływu na dopuszczenie jezdni do ruchu, dlatego, że nie zagraża to jej konstrukcji. Przed odbiorami technicznymi wykonawca ma obowiązek doprowadzić to do stanu zgodnego z projektem. W związku z tym nie ma powodu do obaw - mówi Gajewska.

To oznacza, że kierowcy pojadą Żołnierską jeszcze przed końcem wakacji - jej otwarcie ma nastąpić w ostatni weekend sierpnia. 

Małgorzata Gajewska dodaje też, że nawet jeśli w późniejszym okresie wystąpią jakiekolwiek problemy z drogą, to obowiązuje na nią gwarancja.

ek

Podziel się: