Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Absurd na Bemowie. Pochylnia jest, ale tylko dla pustych wózków

Dodano: 2019-08-23 06:10:22
fot. Katarzyna Sagun
fot. Katarzyna Sagun

Co spółdzielnia miała na myśli - pytają lokatorzy bloku przy Secemińskiej 7.  Na klatce schodowej pojawił się nie do końca zrozumiały komunikat do osób z wózkami.

Chodzi o instrukcję dołączoną do platformy służącej do przewożenia wózków dziecięcych lub inwalidzkich. Pochylnia znajduje się na schodach od 10 lat i ma być ułatwieniem w dotarciu do windy. Niespodziewanie jednak na klatce pojawił taki komunikat: "Pochylnia służy wyłącznie do wprowadzania i sprowadzania pustych wózków dziecięcych i inwalidzkich. 

Mieszkańcy nie kryją zdziwienia taką informacją. 

- To jest absurd! Gdyby się chcieć zastosować do instrukcji zawartej na tabliczce, to platforma staje się praktycznie bezużyteczna. Bo tak naprawdę nie znam nikogo, kto by wyrzucał osobę niepełnosprawną czy dziecko z wózka przed wciągnięciem wózka po platformie - mówi Radiu Kolor Katarzyna Sagun, jedna z mieszkanek bloku.

Pani Katarzyna jest świeżo upieczoną mamą i liczy, że spółdzielnia poprawi swój błąd i zmieni informację w bardziej "logiczną". Próbowaliśmy skontaktować się ze Spółdzielnią Wola. Usłyszeliśmy, że tabliczka jest faktycznie "niefortunna", ale nie wiadomo czy i kiedy zniknie, bo jak na razie dyrektor techniczny... jest na urlopie.

az

Podziel się:

netgraf.pl