Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Remont torów, zmiany w kursowaniu pociągów. Utrudnienia

Dodano: 2019-08-23 07:19:24
fot. ZTM
fot. ZTM

Kolejarze zafundują pasażerom duże utrudnienia i to już od soboty. Co się zmieni?

Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej pojadą skróconą trasą, z kolei składy Kolei Mazowieckich pojadą przez Warszawę Centralnę, ale z pominięciem stacji Ochota, Powiśle i Stadion. Powodem zmian są prace remontowe na linii średnicowej, które ruszą w sobotę i potrwają do końca sierpnia.

Szczegóły SKM:

Pociągi SKM linii S1 będą kursowały na trasie skróconej Warszawa Powiśle – Otwock. Wyjątek stanowią trzy poranne pociągi, które wyjadą z Warszawy Zachodniej (wyjazd o godz. 4.05, 4.35 i 4.47) i przez Warszawę Centralną dojadą do Otwocka oraz trzy pociągi wieczorne z Otwocka (wyjazd o godz. 22.46, 23.16 i 23.46) do Warszawy Zachodniej przez Warszawę Śródmieście.

Na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Powiśle pociągi linii S1 będą kursowały w obu kierunkach po torze nr 4, czyli tym, którym standardowo jadą pociągi w kierunku zachodnim. Na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków zostanie uruchomiona linia S10.

Pociągi SKM linii S2 będą obsługiwały trasę Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna. Tylko dwa pierwsze pociągi w kierunku Sulejówka Miłosny wyjadą z Warszawy Zachodniej (wyjazd o godz. 3.50 i 4.43) i dojadą do Sulejówka przez Warszawę Centralną. W przeciwnym kierunku – z Sulejówka do Warszawy Zachodniej, przez Warszawę Śródmieście, pociągi wyjadą z Sulejówka o godz. 22.39 i 23.40.

Uzupełniająca linia S20 zostanie uruchomiona na odcinku Warszawa Śródmieście – Warszawa Lotnisko Chopina. Pociągi linii S10 i S20 będą kursowały z mniejszą częstotliwością niż pociągi linii S1 i S20.

Szczegóły Koleje Mazowieckie:

Pociągi Kolei Mazowieckich jadące w kierunku wschodnim, na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia, będą kursowały przez stację Warszawa Centralna z pominięciem stacji: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

W kierunku zachodnim wybrane pociągi Kolei Mazowieckich pojadą przez stację Warszawa Śródmieście, ale torem, którym standardowo jadą pociągi w przeciwnym kierunku. Pozostałe pociągi zostaną odwołane na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia.

Pociągi lotniskowe, standardowo obsługujące trasę Modlin – Warszawa Lotnisko Chopina, będą kończyły kursy na stacji Warszawa Wschodnia.

łj

 

 

Podziel się:

netgraf.pl