Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Zbliża się koniec wakacji w komunikacji miejskiej

Dodano: 2019-08-25 13:58:52
fot. ZTM
fot. ZTM

W kalendarzu koniec sierpnia, czyli koniec wakacji, a to... dobra informacja dla wielu pasażerów komunikacji miejskiej.

Jak przypomina Zarząd Transportu Miejskiego, wraz z początkiem września wróci normalny rozkład jazdy. To oznacza, więcej kursów metra, autobusów, tramwajów, a także powrót linii zawieszonych na okres wakacji.

Wracają też linie szkolne. I tu ważna zmiana - autobusy dowiozą uczniów do nowych szkół przy Mysliborskiej i Warzelniczej na Białołęce.

Szczegóły:

Przy ulicy Myśliborskiej od września będzie działać Szkoła Podstawowa nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza. Dlatego autobusy linii 211 będą kursowały nową trasą. W obu kierunkach pojadą ulicami: Dorodną i Myśliborską, zamiast jak dotychczasowo – Portową i Kasztanową. Od początku roku szkolnego nastąpią również zmiany we wschodniej części Białołęki – tutaj jest to spowodowane otwarciem nowej szkoły przy ul. Warzelniczej oraz nowej pętli Augustów przy ul. Słonecznego Poranka.

Wygodny dojazd do nowej szkoły przy ul. Warzelniczej, ale także do szkoły przy ul. Ostródzkiej mają zapewnić autobusy linii 314 i 304, których rozkłady jazdy na wspólnym odcinku: przystanek BIAŁOŁĘKA-KANAŁ – WARZELNICZA-SZKOŁA – OSTRÓDZKA-SZKOŁA – OS. DERBY (przystanek OS. DERBY III) będą skoordynowane – odjazdy autobusów odbywać się będą w dni powszednie (w okresie kursowania linii 304) co 15 min.

Linia 304 powstanie z połączenia linii szkolnych 304 i 332, i będzie kursowała co 30 minut na nowej trasie: BRZEZINY – Białołęcka – Hemara – Ostródzka – Berensona – Skarbka z Gór – Astrowa – Ostródzka – Współczesna – Starej Gruszy – Jesiennych Liści (powrót: Toruńska) – Głębocka – PODWÓJNA.

Linia 304 zapewni także bezpośredni dojazd z południowego odcinka ul. Ostródzkiej zarówno do szkoły przy ul. Warzelniczej i szkoły przy ul. Ostródzkiej, ale także do szkoły przy ul. Głębockiej. Zapewni również dojazd do szkoły przy ul. Warzelniczej i szkoły przy Ostródzkiej z Brzezin.

Trasa linii 214 zostanie z kolei skorygowana i poprowadzona ulicami: TARCHOMIN – … – Daniszewska – Białołęcka – Hemara – Ostródzka – Berensona – Skarbka z Gór – OS. DERBY. Z uwagi na utrzymanie kursowania tej linii wyłącznie w dni powszednie korekcie ulegnie numer linii z 214 na 314.

O wszystkim zmianach w powakacyjnym rozkładzie przeczytacie tutaj. 

łj

Podziel się: