Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Fala upału zaleje Warszawę. IMGW: zagrożenie zdrowia i życia

Dodano: 2019-08-26 07:16:37
fot. Pixabay/IMGW
fot. Pixabay/IMGW

30 stopni w cieniu dziś i w kolejnych dniach. Do Warszawy wracają groźne upały! 

Gorąco zrobi sie niemal w całym kraju. Dla tych, którzy zaplanowali urlop na koniec sierpnia to wymarzona pogoda, ale nie wolno zapominać, że wysoka temperatura może być groźna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Warszawy "żółty alert", czyli ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Co oznacza "żółty alert"?

"Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych" - informuje IMGW. 

W czasie upałów trzeba pić dużo wody, nosić nakrycie głowy i unikać mocno nasłonecznionych miejsc. Zgodnie z prognozami pogody - wysokie temperatury w Warszawie i na Mazowszu utrzymają się co najmniej do czwartku. 

łj

Podziel się:

netgraf.pl