Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Kolejowy Armagedon. 32-minutowa „dziura” w kursowaniu SKM

Dodano: 2019-08-26 08:48:29
fot. Zarząd Transportu Miejskiego
fot. Zarząd Transportu Miejskiego

Pasażerowie pociągów muszą liczyć się od dzisiaj z olbrzymimi utrudnieniami.

Od dzisiaj, 26 sierpnia rozpoczęły się prace na podmiejskiej linii średnicowej, co oznacza nie lada wyzwanie dla pasażerów podróżujących koleją do Warszawy i po Warszawie.

Remont torowiska dotyczy odcinka Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle. Pociągi S1 z Otwocka będą kursowały jedynie do stacji PKP Powiśle, natomiast S2 z Sulejówka zakończą trasę w Warszawie Wschodniej.

Rembertów z 32-minutową przerwą w kursowaniu SKM

Osoby, które nie sprawdziły wcześniej rozkładu jazdy, mogą mieć dzisiaj niemały problem z dotarciem do celu na czas.

Poranny pociąg wyjeżdżający z Remertowa do Warszawy Wschodniej, opuścił stację o godzinie 7.19, natomiast według rozkładu, kolejna SKM wyjechała o 7.51. Co daje – 32-minutową przerwę w kursowaniu kolejki, w czasie której oczekujący pasażerowie, mogli zastanowić się, jak swoje spóźnienie odpowiednio wytłumaczyć w pracy.

„Ktoś się tym się przejął? Jacyś kolejarze? Może Warszawski Transport Publiczny. Jakieś autobusy zastępcze? Otóż nie. Nic. Pasażer kolei wszystko wytrzyma. Życzymy jakiegokolwiek dojazdu jutro do pracy” - sprawę komentuje na Facebooku „Koleją do Warszawy”.

Kolejne zmiany

„Część połączeń kursować będzie z pominięciem stacji Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście i Warszawa Ochota z zatrzymaniem na stacji Warszawa Centralna. Pozostałe połączenia z kierunku Pruszkowa, Ożarowa i Piaseczna kursować będą tylko do stacji Warszawa Zachodnia, a pociągi z kierunku Otwocka, Sulejówka-Miłosny, Zielonki i Legionowa kursować będą tylko do stacji Warszawa Wschodnia” – czytamy na stronie ZTM.

Utrudnienia potrwają do 31 sierpnia.

ag

Podziel się:

netgraf.pl