Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Freddie Mercury. Lider Queen z ulicą w stolicy!

Dodano: 2019-09-08 16:40:28
fot. Piotr Otrębski (Facebook)
fot. Piotr Otrębski (Facebook)

Słynny wokalista Queen będzie miał swoją ulicę w pobliżu Łazienek Królewskich. 

Ulica Freddiego Mercury'ego jednak powstanie. Polski Fanklub Queen dostał zgodę od radnych z komisji nazewnictwa. Głosujący nie mieli wątpliwości, że wokalista Queen powinien zostać uhonorowany w ten sposób.

- Jesteśmy na ostatniej prostej, jeśli chodzi o kwestie proceduralne. Zespół nazewnictwa orzekł jednogłośnie, że Freddie powinien mieć swoją ulicę w Warszawie - mówi Piotr Otrębski, pomysłowca projektu. 

Teraz pomysł zaakceptować musi jeszcze Rada Miasta. Uliczka będzie jednak w innym miejscu niż chcieli fani, bo w pobliżu Łazienek Królewskich przy Agrykoli. Chodzi o aleję łączącą ulice Kawalerii i Nojiego. Wcześniej fanklub chciał dla Freddiego alejki w parku Rydza-Śmigłego na Powiślu. Zespół nazewnictwa uznał jednak, że "nie korespondowałaby z istniejącymi upamiętnieniami".

- Zespół nazewnictwa miejskiego wskazał na naszą prośbę inną lokalizację. To bardzo godne miejsce. W pobliżu jest też uliczka George'a Harrisona i Johna Lennona - dodaje Piotr Otrębski. 

Tabliczka najprawdopodobniej zostanie odsłonięta około 24 listopada, czyli w rocznicę śmierci muzyka. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Warszawa będzie pierwszą stolicą na świecie z ulicą Freddiego Mercury'ego.

ap

Podziel się:

netgraf.pl