Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Jest pień, będzie słoń? Decyzja w październiku

Dodano: 2019-09-11 06:07:22
fot. Krystian Lisiak (Facebook)
fot. Krystian Lisiak (Facebook)

Na Bielanach jak na Ochocie? Kolejne drzewo może zamienić się w dzieło sztuki!

O tym, że stara spróchniała topola na Bielanach może zamienić się w rzeźbę informowaliśmy w lipcu. Wygląda na to, że tak się stanie. Jak udało nam się dowiedzieć, decyzję w tej sprawie bielańscy radni podejmą pod koniec października, ale bedzie ona raczej pozytywna.   

Rzeżba miałaby stanąć wkrótce na Bielanach przy alei Reymonta i ulicy Fukierów. Pomysłów na projekt jest kilka. Ostatecznie o kształcie rzeźby mają zadecydować mieszkańcy.

- Pomyśleliśmy żeby rzeźba nawiązywala do bielańskiej symboliki, czyli to mógłby być bielański słoń albo małżeństwo Piechotków, którzy zaprojektowali jedno z tamtejszych osiedli - mówi Krystian Lisiak ze stowarzyszenia "Razem dla Bielan".

Aktywiści kontaktowali się już z kilkoma artystami, którzy mogliby wykonać drewnianą rzeźbę, m.in. z Jerzym Jarnuszkiewiczem, autorem pomnika Małego Powstańca.

Bielany nie są pierwszą dzielnicą, w której zaproponowano takie rozwiązanie dla starych drzew. Na Ochocie stanął w zeszłym roku Miś Uszatek, a na Targówku rzeźba niedźwiedzia i małego niedźwiadka.

ap

Podziel się:

netgraf.pl