Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

"Szkolny" ruch jednokierunkowy nie zdał egzaminu

Dodano: 2019-09-11 08:02:55
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Ruch jednokierunkowy nie sprawdził się na szkolnych korytarzach. Największym problemem są klatki schodowe. 

Liceum Ogólnokształcące im. Jose Marti testowało pod koniec zeszłego roku szkolnego ruch jednokierunkowy na szkolnych korytarzach. Chodziło o to, żeby usprawnić poruszanie się uczniów w czasie przerw. Problematyczne okazały się jednak schody, bo to właśnie tam robią się największe korki, dlatego szkoła zrezygnowała z rozwiązania znanego do tej pory głównie z ruchu drogowego. 

- Doszliśmy do wniosku, że zyski z ruchu jednokierunkowego nie są wystarczające. Wąskim gardłem są schody w tym budynku i to tym zajęliśmy się w tym roku - tłumaczy Zbigniew Ślęzakowski, dyrektor XXII Liceum Ogólnoształcącego im. Jose Marti.

Tym razem dyrekcja apeluje o uczniów o... niezatrzymywanie się na schodach i poruszanie się prawą stronę korytarzy. - Apelowałem do uczniów na początku roku szkolnego, żeby przepuszczali nauczycieli, którzy spieszą się na lekcje i nie siadali na schodach. I to się na razie sprawdza - mówi Zbigniew Ślęzakowski. 

Przepełnione szkoły to jeden ze skutków nowej reformy edukacji. W Liceum Ogólnokształcącym im. Jose Marti liczba klas wzrosła w tym roku z 17 do 24. 

ap 

Podziel się:

netgraf.pl